Як вирішити ситуацію з постійними дзвінками від колекторів?

Як вирішити ситуацію з постійними дзвінками від колекторів?
Loader

У вас проблеми з погашенням кредиту? Втомилися від дзвінків колекторів? Фінансові труднощі — це завжди важко, але не забувайте, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Сьогодні ви дізнаєтеся, як слід спілкуватися з колекторами, і що потрібно зробити, щоб вони забули ваш номер телефону раз і назавжди.

Чому дзвонять колектори?

Коли ви берете кредит в банку і порушуєте умови погашення — фінустанова може продати ваш борг колекторам. Зазвичай в подібні ситуації потрапляють позичальники, які:

  • не платять за кредитом;
  • ігнорують дзвінки співробітників банків;
  • не намагаються рефінансувати або реструктуризувати борг.

Зверніть увагу, що банки продають тільки проблемні кредити. Якщо ви здійснюєте погашення без порушення термінів або маєте одне незначне прострочення — колектори вас не турбуватимуть.

Бувають також випадки, коли колектори дзвонять по чужому кредиту. Причина — хтось із ваших знайомих вказав ваш номер телефону в графі "Контактна особа". Зазвичай це вимагають мікрофінансові організації при оформленні мікропозик.

Також колектори можуть турбувати людей, які виступають поручителями по кредиту. Вони несуть відповідальність перед банком, в разі непогашення заборгованості позичальником.

Іноді колектори надзвонюють через кредити зовсім незнайомих людей. Так буває при зміні місця проживання або після покупки нової сім-карти. У людини, яка раніше проживала за вашою теперішньою адресою могли бути борги. Поки колектори не отримають інформацію про переїзд, вони будуть відправляти листи за старою адресою, тобто вам.

Як відв'язатися від колекторів?

Якщо у вас дійсно є проблемна заборгованість в банку, яку в результаті продали колекторам, спробуйте здійснити наступні дії:

  • дайте відповідь на дзвінок колекторів, вислухайте їхні претензії і вимоги;
  • попросіть невелику відстрочку;
  • позичте грошей у знайомих, щоб погасити борг.

Старайтеся спокійно говорити з колекторами. Багато компаній, так само як і банки, надають послугу реструктуризації. Попросіть продовжити термін погашення, щоб зменшити суму щомісячного платежу. Можна також спробувати взяти кредит в іншій організації для погашення поточної заборгованості.

Що стосується погроз, якими люблять сипати деякі недобросовісні колекторські компанії, то на них радимо просто не звертати увагу. Пам'ятайте, що ніхто без рішення суду не може вилучити у вас майно для погашення боргу. Подібні прийоми колектори використовують для здійснення психологічного тиску на боржника.

Якщо ви виступаєте поручителем за кредитом свого друга або родича, який раптом перестав здійснювати платежі, поговоріть з ним і з'ясуйте причину того, що відбувається. Розкажіть, що вам зараз телефонують колектори, постарайтеся разом знайти рішення проблеми.

Колектори дзвонять по кредиту вашого знайомого, але при цьому ви не є поручителем? Можете просто не звертати увагу на дзвінки або пояснити, що ви не маєте до кредиту ніякого відношення. Швидше за все колектори просто хочуть, щоб ситуація набула розголосу.

Якщо вам дзвонять і розповідають про кредит людини, ім'я якого ви чуєте вперше в житті, потрібно зробити наступне:

поясніть ситуацію: скажіть колекторам, що ви новий власник/наймач квартири/ будинку і що боржник більше не проживає за цією адресою;

  • якщо звернення не припиняться — треба запитати у колекторів, в якому банку у вас борг;
  • відвідайте відділення фінустанови і візьміть довідку про відсутність заборгованості;
  • зробіть скан/фото документа і надішліть його колекторам по електронній пошті;
  • в листі попросіть виключити ваш номер зі списку контактів.

Дзвінки колекторів не потрібно ігнорувати — це може ще більше погіршити ситуацію. Дізнайтеся, з якої причини вас турбують і постарайтеся вирішити проблему. Щоб кредитор не продавав ваш борг колекторам, потрібно вчасно здійснювати платежі по кредиту. При виникненні фінансових труднощів радимо відразу звернутися в банк і все чесно розповісти. Повірте, банку теж не потрібні проблемні позики. Кредитний менеджер запропонує вам оптимальний варіант вирішення проблеми. Можливо це буде реструктуризація або кредитні канікули.

Автор: Сервіс “Tengo”
29.03.2021
views
1746  переглядів
shares
0